O FIRMIE

Firma ZPH Pobłoccy istnieje od 18.09.1991 roku. Została założona przez dwóch braci i do dnia dzisiejszego jest firmą rodzinną.

Specjalizujemy się w produkcji najwyższej jakości komponentów mechanicznych dla wszystkich gałęzi przemysłu. Początki to mały warsztat ślusarski, w którym wszelkie działania produkcyjne spoczywały na barkach właścicieli. Pomieszczeniem w którym ustawione były maszyny był garaż, który w 1992 roku zamieniono na halę. Kolejne lata, to dalszy rozwój firmy czego konsekwencją było zwiększenie kadry pracowniczej. Obecnie firma zatrudnia 39 osób. Posiada ponadto zadaszoną powierzchnię magazynu wyrobów gotowych oraz wystarczającą powierzchnie produkcyjną do realizacji zadań produkcyjnych. W ostatnim okresie technologia wykonywanych prac zmieniła się zasadniczo. Ciężar produkcji spoczął na obrabiarkach CNC, co w konsekwencji umożliwiło znaczne zwiększenie jakości i dokładności wytwarzanych detali. Rok 2014 był rokiem przełomowym, ponieważ cała firma została przeniesiona do nowej hali produkcyjnej o wielkości 1100 metrów kwadratowych. W roku 2015 stworzono stanowisko kontroli końcowej i powstała profesjonalna izba pomiarów. Rok później zakupiono klimatyzatory w celu utrzymania stałej temperatury w zakresie obróbki i utrzymania tolerancji wymiarów. Zakupiono również, jak i wdrożono do produkcji program wspomagający programowanie maszyn numerycznych SolidCAM. Na początku 2017 roku został wdrożony system ERP w celu uzyskania lepszej kontroli nad zarządzaniem produkcją. We wrześniu 2017 roku park maszynowy wzbogacił się o kolejne dwie nowe maszyny CNC: Tokarka CNC z przechwytem DOOSAN PUMA 2600SY oraz centrum frezerskie DOOSAN DNM 5700.

W kwietniu 2018 roku miejsce starego centrum tokarskiego Takisawa TMM-250 (rok produkcji 2003) zajęła miejsce nowa prosto z Japonii Takisawa TM-4000Y2 (wielozadaniowa, dwa wrzeciona i dwie głowice narzędziowe + podajnik pręta).
W tym samym roku ukończono również remont starej hali produkcyjnej i połączono ją tunelem z nową halą ponownie rozmieszczając działy produkcyjne. Obecnie zadaszona powierzchnia produkcyjna wynosi 1600 metrów kwadratowych.
Pod koniec 2018 roku dział tokarek CNC wzbogacił się o dwie nowe maszyny: DOOSAN LYNX 2100LSY i Automat wzdłużny Citizen CINCOM L32 X.

W 2019 roku firma wdrożyła system zarządzania gospodarka narzędziową poprzez zakup dwóch zautomatyzowanych szaf vendingowych (automatyczna szafa narzędziowa), umożliwiło to dokładne monitorowanie zasobów narzędziowych.

W tym samym roku firma zakupiła dodatkową piłę taśmową firmy Bomar Ergonomic 275.230.DG, która wspomaga pracę większej piły Pegas 400 Profi A-CNC.

Kolejną inwestycją był zakup tokarki DOOSAN PUMA 3100LY do obróbki większych detali.

W połowie roku zakupiono dłutownicę CNC włoskiej firmy CAMS 200 – ACT. Dłutownica oprócz kanałków może również nacinać koła zębate.

We wrześniu firma zakupiła stół obrotowy "ławeczka CNC" TSUDAKOMA RWA-250L o długości 1000mm, która wsparła 4-tą OŚ na frezarkach CNC. Ławeczka oraz istniejąca podzielnica daje możliwość wykonywania kilku operacji z jednego zamocowania zachowując idealne kąty powierzchni i rozstawy wymiarów.

Pod koniec 2019 roku firma zakupiła dwie działki budowlane o łącznej powierzchni 1883m2 graniczące z obecnymi terenami firmy co dało możliwość rozbudowy hali produkcyjnej z pomieszczeniami socjalnymi i parkingiem.

Plan inwestycyjny na 2020 rok obejmuje uzyskanie niezbędnej dokumentacji, stworzenie projektu i przygotowanie terenu pod prace budowlane. Właściciele firmy planują w kolejnych latach przenieść dział obróbki konwencjonalnej do nowo wybudowanej hali. Zmiana ta pozwoli na rozbudowę działu obróbki wykańczającej detali (szlifowanie, polerowanie, numerowanie, mycie i pakowanie) i kontroli końcowej. Wraz z rozwojem firmy rośnie zapotrzebowanie na zwiększenie powierzchni magazynowych i planowana inwestycja sprosta powstałym potrzebom.