O FIRMIE

Firma ZPH Pobłoccy istnieje od 18.09.1991 roku. Została założona przez dwóch braci i do dnia dzisiejszego jest firmą rodzinną.

Specjalizujemy się w produkcji najwyższej jakości komponentów mechanicznych dla wszystkich gałęzi przemysłu. Początki to mały warsztat ślusarski, w którym wszelkie działania produkcyjne spoczywały na barkach właścicieli. Pomieszczeniem w którym ustawione były maszyny był garaż, który w 1992 roku zamieniono na halę. Kolejne lata, to dalszy rozwój firmy czego konsekwencją było zwiększenie kadry pracowniczej. Obecnie firma zatrudnia 46 osób. Posiada ponadto zadaszoną powierzchnię magazynu wyrobów gotowych oraz wystarczającą powierzchnie produkcyjną do realizacji zadań produkcyjnych. W ostatnim okresie technologia wykonywanych prac zmieniła się zasadniczo. Ciężar produkcji spoczął na obrabiarkach CNC, co w konsekwencji umożliwiło znaczne zwiększenie jakości i dokładności wytwarzanych detali. Rok 2014 był rokiem przełomowym, ponieważ cała firma została przeniesiona do nowej hali produkcyjnej o wielkości 1100 metrów kwadratowych. W roku 2015 stworzono stanowisko kontroli końcowej i powstała profesjonalna izba pomiarów. Rok później zakupiono klimatyzatory w celu utrzymania stałej temperatury w zakresie obróbki i utrzymania tolerancji wymiarów. Zakupiono również, jak i wdrożono do produkcji program wspomagający programowanie maszyn numerycznych SolidCAM. Na początku 2017 roku został wdrożony system ERP w celu uzyskania lepszej kontroli nad zarządzaniem produkcją. We wrześniu 2017 roku park maszynowy wzbogacił się o kolejne dwie nowe maszyny CNC: Tokarka CNC z przechwytem DOOSAN PUMA 2600SY oraz centrum frezerskie DOOSAN DNM 5700.

W kwietniu 2018 roku miejsce starego centrum tokarskiego Takisawa TMM-250 (rok produkcji 2003) zajęła miejsce nowa prosto z Japonii Takisawa TM-4000Y2 (wielozadaniowa, dwa wrzeciona i dwie głowice narzędziowe + podajnik pręta).
W tym samym roku ukończono również remont starej hali produkcyjnej i połączono ją tunelem z nową halą ponownie rozmieszczając działy produkcyjne. Obecnie zadaszona powierzchnia produkcyjna wynosi 1600 metrów kwadratowych.
Pod koniec 2018 roku dział tokarek CNC wzbogacił się o dwie nowe maszyny: DOOSAN LYNX 2100LSY i Automat wzdłużny Citizen CINCOM L32 X.